تبلیغات
وبلاگ بسیجیان - صفوی: بسیج نیروی تحت فرمان دولت نیست

وبلاگ بسیجیان

بسیج لشگر مخلص خداست

دوشنبه 2 آذر 1388

صفوی: بسیج نیروی تحت فرمان دولت نیست

نویسنده: بسیجی   طبقه بندی: اخبار بسیج، 

هر کسی در هر نقطه‌ای از ایران که به قانون اساسی اعتقاد داشته باشد و خود را موظف به اجرای آن بداند، قطعا بسیجی محسوب می‌شود.
مشاور و دستیار ارشد فرمانده معظم كل قوا در امور دفاعی با تاکید بر اینکه بسیج یک نیروی تحت فرمان فرماندهی معظم کل قوا است نه دولت گفت: مصوبات شورای عالی امنیت ملی که به تایید مقام معظم رهبری برسد را بسیج اطاعت می‌کند.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر سید رحیم صفوی شب گذشته با شركت در برنامه تهران 20 بسیجی را چنین تعریف کرد: هر کسی در هر نقطه ای از ایران که به قانون اساسی اعتقاد داشته باشد و خود را موظف به اجرای آن بداند قطعا بسیجی محسوب می‌شود.

وی مردمی بودن را ویژگی اصلی بسیجی و مردم یار بودن را از ویژگی‌های دیگری بسیجیان عنوان کرد و با اشاره به برخی خدمات این نهاد در عرصه‌های مختلف سازندگی و پزشکی تاکید کرد: بسیجی هیچ حقوقی نمی‌گیرد؛ البته بسیجیانی که در زمان جنگ چند ماهی به جبهه می‌آمدند، حقوق می‌گرفتند ولی بسیجیان امروز حقوق بگیر دولت نیستند. انسان‌هایی هستند داوطلب به خدمت و دارای مبانی خدمتی. نیروهایی هستند که در قالب‌های سازماندهی شده، آماده خدمت در هر عرصه که تکلیف باشد هستند.

وی با تاکید بر اینکه بسیج یک نیروی تحت فرمان فرماندهی معظم کل قوا است، نه دولت اضافه کرد: مصوبات شورای عالی امنیت ملی که به تایید مقام معظم رهبری برسد را بسیج اطاعت می‌کند؛ به طور مثال چنانچه مقرر شود که بسیج در سیستان و بلوچستان حضور یابند، طبیعتا این نیرو که جزو ساختار سپاه است، آن مصوبه را اجرا می‌کند، اما بسیج یک نیروی دولتی نیست.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا خود را یک بسیجی می‌داند یا خیر اظهار داشت: من امیدوارم که روحیاتم مثل گذشته بسیجی وار و پاسدار باقی بماند؛ زیرا ما خاک پای بسیجیان هم نمی‌شویم.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بیان خاطراتی با تاکید بر اینکه ابتدا از خدا می‌خواهم عاقبت به خیر بشویم گفت: در این 30 سال مسائلی به این کشور، ملت و بعضی از مسئولان گذشته و رفته است که انسان نیز همواره از خدا می‌خواهد که حسن عاقبت داشته باشد.

وی سپس از مهدی باکری یاد کرد و گفت: این شهید همواره در جبهه لباس بسیجی می پوشید و آرم سپاه را نیز به لباس خود آویزان نمی‌کرد من دلیل این کار را از ایشان جویا شدم که وی گفت نمی خواهد بسیجی‌ها بفهمد که او اولا یک فرمانده و ثانیا یک پاسدار است و به عبارتی او را مثل خود بداند.

در این گفت‌وگو همچنین سوالی مبنی بر اینکه چه مسئولیت‌هایی بر دوش بسیجیان است با توجه به نقش بسیج در حفظ و احیای ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس آیا بسیجی واقعی می‌تواند از آرمان‌های آن دوره فاصله بگیرد مطرح شدکه وی پاسخ داد: البته یک دسته از ارزش‌های اخلاقی، اعتقادی و فکری هستند که بسیجیان حایز آنها می‌باشند. زیرا همانطوری که بسیجیان در دوران جنگ از استقلال ، اسایش و امنیت کشور دفاع کردندهم اکنون نیز با همان صلابت و اعتقادات در حفظ آرامش ، امنیت ، سازندگی و پیشرفت کشور حضور دارند.

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه كه پرسید بسیجیان چه نقشی در امر سازندگی دارند، گفت: مسئول سازندگی و عمران و آبادی دولت است.
فرمانده سابق سپاه همچنین در بخش دیگری از این گفت‌وگو و در پاسخ به سوالی در خصوص اقدام نظامی علیه ایران آن را غیر محتمل ندانست و در عین حال تاكید كرد: تهدیات نظامی دشمنان مخصوصا آمریكا را ضعیف می‌دانم.

با سلام خدمت تمام دوستان گرامی>>
تمامی وبلاگ ها و سایت هایی که در رابطه با بسیج فعالیت دارند و مایل به تبادل لینک هستند می توانند ما را با نام "بسیج فا " لینک کنند و به وسیله پیام خصوصی یا از طریق فرم تماس با ما در بالای وبلاگ سمت چپ ما را در جریان قرار داده تا لینک سایت یا وبلاگشون در این وبلاگ قرار بگیره
لطفا از روش دیگه ای برای تبادل لینک استفاده نکنید و خواهشا سوال دیگه ای در این رابطه نپرسید !!!
تمامی لینک ها بعد از بررسی و درستی اطلاعات در مدت کمتر از 48 ساعت در وبلاگ قرار می گیرند.
با تشکر

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا بسیجی هستید؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :