تبلیغات
وبلاگ بسیجیان - "بسیج با تهدیدات نرم مقابله می کند"

وبلاگ بسیجیان

بسیج لشگر مخلص خداست

دوشنبه 28 بهمن 1387

"بسیج با تهدیدات نرم مقابله می کند"

نویسنده: بسیجی   طبقه بندی: اخبار بسیج، وظایف بسیج، 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تغییر ماهیت تهدیدات علیه انقلاب و نظام اعلام کرد که مقابله با تهدیدات نرم و عمق بخشی داخلی به عنوان ماموریت رده‌های مختلف نیروی مقاومت بسیج به این نیرو ابلاغ شده است. 

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری امروز در گردهمایی فرماندهان و بسیجیان سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ با بیان این خبر اعلام کرد که این طرح در بدنه بسیج ساری و جاری می ‌شود.

وی با اشاره به اینکه مقابله با تهدیدات نرم و عمق بخشی داخلی به عنوان تدبیر رهبر معظم انقلاب در دستور کار سپاه و بسیج قرار گرفته است تغییر و تحولات ساختاری در سپاه و بسیج را که عمدتا در نیروی زمینی و نیروی مقاومت بسیج روی داده است در راستای همین تدبیر برشمرد.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: در این راستا برنامه‌ها، فعالیتها و آمادگیهای دفاعی و امنیتی به سلسله مراتب نیروی زمینی و مقابله با تهدیدات نرم و عمق بخشی داخلی به بسیج واگذار می‌شود.

وی ماهیت تهدیدات علیه انقلاب و نظام را در هر دهه متفاوت خواند و گفت : در آستانه دهه چهارم انقلاب تهدیدات نه به شکل سخت و نظامی و نه نیمه سخت امنیتی بلکه از جنس نرم اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است.

سرلشکر جعفری اظهارداشت: نیروهای نظامی آمریکا با هدف تاثیر یا تغییر در رفتار جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از عمل به شعارهای ما با همه توان در اطراف کشورمان جمع شده اند اما جرات اقدام نظامی علیه ایران را ندارند. این به معنای استقرار، ثبات و امنیت کامل جمهوری اسلامی ایران است.

وی امنیت و اقتدار ملی کشور را را عمیق و گسترده خواند و با تاکید بر اینکه هیچ کشوری با وجود چنین امکانات و مقدورات وحدود و با وجود تهدیدات اینچنینی به چنین امنیتی دست نیافته است افزود: هیچ کشوری وجود ندارد که با وجود حضور دشمن و تعیین مواضع آنها در قبال عملکردش و با وجود محاصره کامل، دشمن را بتواند شکست بدهد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اصرار غرب برای توقف غنی سازی اورانیوم از سوی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با وجود این تهدایدات و درخواستهای مکرر غرب برای توفق غنی سازی، ایران یک گام هم عقب نشینی نکرد و با آن که در محاصره کامل نظامی و اقتصادی بود، ایستادگی کرد و دشمن را شکست داد.

وی بسیجیان را در این راه پیشتاز و خط شکن خواند و اظهار داشت: آنان همچنان در راه خدمت به اسلام و انقلاب به انجام وظیفه مشغول هستند.

فرمانده کل سپاه سپس با طرح این پرسش که چه تکلیفی بر دوش ماست و برای آینده انقلاب اسلامی چه باید انجام دهیم؟ آن را یک پرسش اساسی برای تمامی پویندگان راه انقلاب دانست.

وی از بسیجیان به عنوان خانواده اصلی انقلاب اسلامی و سازمانی گسترده و تعیین کننده نام برد و گفت: ماموریت بسیج و سپاه دفاع از انقلاب اسلامی حراست از ارزشها و دستاوردهای آن است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این ماموریتی است که قانون اساسی به صراحت بر عهده سپاه گذاشته و برای بسیج هم نانوشته در دلها و ذهنهای بسیجیان نقش بسته است.

وی با تبیین تهدیداتی که تا کنون متوجه انقلاب اسلامی بوده است این تهدیدات را در هر دهه متفاوت ارزیابی کرد و گفت: در آستانه دهه چهارم انقلاب اسلامی تهدیدات از نوع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است.

جعفری افزود: سپاه و بسیج در این عرصه ماموریتی دارند که نمی توانند با این موضوع به سادگی برخورد و با غفلت از کنار آن بگذرند بلکه باید تهدیدات را به خوبی رصد و آمادگی های لازم را برای مقابله با این تهدیدات ایجاد کنند.

وی تاکید کرد باید از تکرار احتمالی حوادث سالهای 80،79،78 کشور در آینده جلوگیری کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که انقلاب اسلامی با سرعت در حال گسترش است تاکید کرد: باید خود را با تغییرات و تحولات پیرامونی تطبیق دهیم.

وی تغییر شرایط محیطی برای بسیج و سپاه را ماهیت تهدیدات علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز همه تحلیلگران بر این نظرند که تهدیدات از جنس سخت و نظامی و نیمه سخت امنیتی به تهدیدات نرم تبدیل شده است.

جعفری رابطه مردم با نظام و رهبری را ظرف انقلاب دانست و گفت: در برابر آنچه به این رابطه خدشه وارد کند مامور و مسئول هستیم.

وی بر لزوم ارتقای دانش وبینش دینی و سیاسی بسیجیان تاکید کردوگفت: کسی که می خواهد مدافع انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن باشد باید بتواند شبهات و تهدیدات را به خوبی تجزیه و تحلیل کند.

فرمانده کل سپاه پیشرفت علمی و خودسازی معنوی را ضروری دانست و از اجرای طرح صالحین در نیروی مقاومت بسیج خبر داد.

وی اجرای طرحهای گشت امنیتی در محلات را عاملی برای ارتقای منزلت بسیجیان و زمینه جذب مردم و جوانان ارزیابی کرد.

با سلام خدمت تمام دوستان گرامی>>
تمامی وبلاگ ها و سایت هایی که در رابطه با بسیج فعالیت دارند و مایل به تبادل لینک هستند می توانند ما را با نام "بسیج فا " لینک کنند و به وسیله پیام خصوصی یا از طریق فرم تماس با ما در بالای وبلاگ سمت چپ ما را در جریان قرار داده تا لینک سایت یا وبلاگشون در این وبلاگ قرار بگیره
لطفا از روش دیگه ای برای تبادل لینک استفاده نکنید و خواهشا سوال دیگه ای در این رابطه نپرسید !!!
تمامی لینک ها بعد از بررسی و درستی اطلاعات در مدت کمتر از 48 ساعت در وبلاگ قرار می گیرند.
با تشکر

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا بسیجی هستید؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :