تبلیغات
وبلاگ بسیجیان - فرهنگ بسیج و رمز اقتدار آن در قرآن و كلام اهل بیت (ع)

وبلاگ بسیجیان

بسیج لشگر مخلص خداست

ما فرزندان مكتب انتظاریم ؛ انتظار موعود عدالت گستر الهی كه خواهد آمد و همه جهان را با عطر ولایت و ‏عدالت پر خواهد كرد. اولین و مهم ترین تهدید ما این است كه مكتب انتظار را فراموش كنیم و از آقا امام ‏زمان (علیه الصلوه والسلام ) و مسئولیتی كه در دوران انتظار ظهور داریم غفلت كنیم . آیاتی كه تلاوت شد ‏رجاء به خدای تعالی و آخرت را از ویژگی های مهم مومنین دوران رسول الله شمرده است . امام صادق ‏علیه السلام به ما رجاء به خداوند را یاد دادند «یا من ارجوه لكل خیر» ای كسی كه در همه خیرها رجاء و ‏امید ما به تو است . «تَرجُونَ مِن اللهِ ما لا یَرجُونَ» عنوان صحبتم این خواهد بود. آنچه شما به خداوند متكی ‏هستید و رجاء و امید دارید و دشمنانتان ندارند.

 
 

 

ما فرزندان مكتب انتظاریم ؛ انتظار موعود عدالت گستر الهی كه خواهد آمد و همه جهان را با عطر ولایت و ‏عدالت پر خواهد كرد. اولین و مهم ترین تهدید ما این است كه مكتب انتظار را فراموش كنیم و از آقا امام ‏زمان (علیه الصلوه والسلام ) و مسئولیتی كه در دوران انتظار ظهور داریم غفلت كنیم . آیاتی كه تلاوت شد ‏رجاء به خدای تعالی و آخرت را از ویژگی های مهم مومنین دوران رسول الله شمرده است . امام صادق ‏علیه السلام به ما رجاء به خداوند را یاد دادند «یا من ارجوه لكل خیر» ای كسی كه در همه خیرها رجاء و ‏امید ما به تو است . «تَرجُونَ مِن اللهِ ما لا یَرجُونَ» عنوان صحبتم این خواهد بود. آنچه شما به خداوند متكی ‏هستید و رجاء و امید دارید و دشمنانتان ندارند.

 

‏«ترجون من الله مالایرجون » (نساء آیه 104) شما مومنین امید دارید به یاری و نصرت و امداد خداوند تعالی ‏در حالی كه دشمنانتان رجاء و امید ندارند و آنچه كه دل مومنین به آن خوش است و محكم و امیدوار است ‏ولی دشمنانتان دلبستگی جز به دنیا و عدد و مالشان ندارند. در این موضوع سراسر قرآن پر است از وعده ‏های الهی به مومنین ، آیه اول كه تلاوت كردم می فرماید: ای مومنانی كه مردم به شما می گویند «قد ‏جمعو الكم » دشمنان آمده اند اطراف شما جمع شده اند علیه شما «فاخشوهم » كه از آنها بترسید! ‏‏«فزادهم ایمانا» مومنین بر ایمانتان افزوده می شود «و قالوا حسبنا الله و نعم الوكیل » و اینهایی كه می ‏بینید دشمنان دورشان جمع شده اند و علیه مومنین تجمع كرده اند، اینها (مومنین ) ایمانشان زیاد می ‏شود و توكل به خدا می كنند و می گویند كه خدا برای ما كافی است و خدا بهترین وكیل است . این آیه ‏قرآن ، بهترین وصف برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به خصوص سپاه پاسداران و بسیج ده ها ‏میلیونی ملت ایران است . دشمن جلو می آید.

 

ارتش ، سپاه ، بسیج و نیروهای مسلح ما ایمانش افزوده ‏می شود و می گویند خدا برای ما كافی است و او بهترین وكیل است ، او وكیل خوبی است در جای ‏دیگری از كتاب حكیم ، خداوند بنده نواز فرموده است » و كفی الله المومنین القتال » (احزاب 25) خداوند ‏مومنین را در جنگ و كار زار كفایت می كند. قران دو سفارش دیگر به مومنین دارد: یكی این است كه ‏‏«...ولیجد وافیكم غلظه ...» (سوره توبه آیه 123) می گوید: ای كسانی كه ایمان آوردید با دشمنانی كه ‏آمدند نزدیك شما بجنگید. آمریكایی ها آمدند جلو «باید از شما احساس شدت بكنند» می گویند: چرا ‏رزمایش برگزار می كنید؟ رزمایش برگزار می كنیم كه دشمنان ما از ما غلظت و شدت ببینند. این تكلیف ‏قرآنی ما است ، تكلیف دینی ما است . « محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الكفار...» (فتح /29) ‏اگر با رسول خدا هستی ، اگر با پیامبر اعظم (ص ) هستی ، باید در برابر دشمنان سخت گیر باشید. ‏‏«رحماء بینهم » بین خودتان مهربان باشید، دوست و رفیق باشید، اختلاف نكنید. 


یك جمله هم از امیر المومنین ، مولای متقیان عرض می كنم : «من عمل لدینه كفاه الله امر دنیاه » (نهج ‏البلاغه ـ حكمت 423) كسی كه برای دین و اعتقادات مذهبی اش عمل می كند، امور دنیایی او را خدا بر ‏عهده می گیرد؛ به حد كفایت بر عهده می گیرد. ما مردمانی هستیم از بندگان خدا در ایران كه توفیق پیدا ‏كردیم بهتر از همه ملل دنیا پیامبرخدا و اهل بیت او را درك بكنیم و به پیام های قرانی گوش جان بسپاریم با ‏این حساب من عرض می كنم كه سپاه امروز در اوج اقتدار مادی و تشكیلاتی است ؛ پنج نیرو، چند قرارگاه ‏، چندین پایگاه موشكی ، هوایی و دریایی و 31 سپاه استانی. این سازماندهی برای دفاع در برابر نوع ‏تهدیدی است كه دشمنان برای ما تعریف كرده اند و به صحنه آورده اند. سپاه از نظر مادی بحمدالله و از نظر ‏ساختار و تجهیزات و نیرو در آمادگی قابل شكری است و از نظر معنوی ، سپاه ، نیرویی عظیم و پیروزمند ‏است . به خاطر چه ؟ به خاطر آنكه سپاه به وعده های الهی امید دارد و دشمنانش امیدی ندارند. «و تلك ‏الایام نداولها بین الناس ...» (آل عمران ـ 140) خدا زمان را بین انسان ها و مردمان تقسیم كرده ، به خاطر ‏این كه می گوید بدون امتحان نمی توان گفت چه كسی راست می گوید و چه كسی راست نمی گوید.


شرایط تحول و تعالی ، اقتضایش این بود كه تركیبی جدید برای سپاه تعیین بشود و گام اصلی تحول و ‏تعالی در سپاه این بود كه سپاه همچنان كه در دوران جنگ بود، دستش را به بسیج بدهد و بسیج را در ‏دستش بگیرد. من در خدمت برادرانم در ستاد كل وقتی كه عملیات ها را از نظر حضور بسیجی بررسی ‏كردیم ،دیدیم در فتح خرمشهر كه ـ فتح عظیم الهی برای ملت ما بود ـ بسیج پر بركت ترین بود. 156 گردان ‏بسیجی در عملیات بیت المقدس ، فتح خرمشهر حاضر شدند و امروز در تركیب نیروی زمینی سپاه 150 ‏گردان امام حسین (ع ) به یاد آن 150 گردانی كه پیروزی را آفریدند، سازمان داده می شود. خوب ، اینها ‏برای امنیت و دفاع هستند، اما این كه همه بسیج نیست ، بسیج كار فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی هم ‏دارد.


بسیج می خواهد تك تك ملت ایران را در قالب ولایت برای عزت ایران و اسلام برپا بدارد. این یك ‏سازماندهی است فوق سازماندهی نیروی مقاومت و ارتش بیست میلیونی . همان بسیجی كه آقا ‏فرمودند كه با نیروهای مقاومت فرق می كند. به هر حال یك بخش بسیج برای امنیت و دفاع است كه در ‏اختیار نیروی مقاومت قرار می گیرد و نظامی ، انتظامی می شود. یك بخش عظیم بسیج ، ملت هستند ‏كه می خواهند پای ولایت برای مملكت و برای زمینه سازی ظهور امام زمان (ع ) برای سازندگی این ملت و ‏امت تلاش بكنند. سپاهیان خود فرزند بسیج هستند و ارتش نیز در طول دفاع مقدس ، ارتش بسیجی ‏شد.

 

امروز مجموعه نیروهای مسلح مجموعه ای است كه دل ملت و رهبر را شاد می كند، همان طور كه ‏شما امیدوارید. «ترجون ما لایرجون » ملت ما هم به شما امیدوارند و شما خودتان یكی از آن ترجون هایی ‏هستید برای ملت ما كه دشمنان «ما لایرجون » هستند، یعنی دشمنان ما چنین صفاتی ندارند. ملت ‏هایی كه حكومتشان با ما دشمنی می كنند چنین ارتشی و سپاهی ندارند. این هم نعمتی است . آقا به ‏تك تك فرماندهان نیروهای مسلح فرمودند: تهدید وجود دارد. من از شما آمادگی مقابله با این تهدیدات را ‏می خواهم ، غافلگیر نشوید. تاریخ گذشته جنگ های بزرگ را كه انسان مطالعه می كند چه در شرق و ‏چه در غرب ، همیشه پیروزی بزرگ وقتی اتفاق افتاده كه یك فرمانده ای توانسته دشمنش را در غفلت نگه ‏دارد و به او حمله كند. اگر یك ملتی بیدار باشد، اگر یك ارتشی بیدار باشد، با هر قدرتی به آنها حمله بشود ‏پیروزی به دست دشمن نمی آید. امام علی (ع ) هم فرمودند «من نام عن عدوه انبهته المكائد» ‏‏(غررالحكم / ص 234) اگر كسی از دشمنش غفلت كرد و خوابش برد، آن وقت با حمله دشمن از خواب ‏بیدار می شود. ولی اگر بیدار و هوشیار باشد و در سنگر و در كمین دشمن باشد خوب ، دشمن كاری از ‏دستش ساخته نیست .

 

این آن چیزی است كه امروز رهبر عزیز انقلاب فرمانده عظیم الشان كل قوا حضرت ‏آیت الله خامنه ای عزیز از همه ما می خواهند. ببینید، امروز همه چیز روشن است ، پرده ها هم كنار رفته ‏است ، بسیار متفاوت است از هر زمان دیگری . شیطان زمان ، ایران را محور شرارت اعلام كرده و با حیله ‏های بزرگ سعی كرده ملت آمریكا را فریب بدهد و لشكركشی بكند. آمده كشور مسلمان افغانستان را زیر ‏موشك و بمباران گرفته و نیرو پیاده كرده است . آمده عراق را اشغال كرده ، پایگاه هایش را در كشورهای ‏اطراف ما تجدید بنا و مستحكم كرده و عملاً كشور ما را از نظر نظامی در محاصره قرار داده است . یك ارتش ‏نیروی جنگی به این منطقه آورده ، همه تجهیزات نظامی را آورده ، هواپیماها ، موشك ها ، رادارهای پرنده ‏، ناوهای هواپیمابر و بالگردها را. یعنی هر چه شیطان می توانسته بسیج كند و می شود تصور كرد كه ‏داشته باشد، تهیه كرده و همه را آورده است . از روز اول هم رهبر عزیز ما فرمودند آنها برای نفت آمدند ‏اینجا، بقیه چیزها را دروغ می گویند. می گویند عراق سلاح كشتار جمعی دارد، دروغ می گویند. برای نفت ‏آمده اند و امروز هم معلوم شده كه چقدر آنها عطش نفت دارند. خوب ، مهم ترین كشوری كه در قضیه نفت ‏تعیین كننده است ، جمهوری اسلامی ایران است .

ملت حزب اللهی متحد
دشمن ما همه چیزش را جمع كرده و نفسش را هم در سینه اش حبس كرده ، خیز برداشته كه به ایران ‏حمله كند. اما نگاه كرده داخل ایران ، دیده اینجا یك ملت حزب اللهی متحد هستند. 


خوب ، می بیند روزها را، روز قدس را می بیند، نماز جمعه ها را می بیند، سفرهای استانی رهبر عزیز ما را ‏می بیند. همچنین می بیند كه همه این ملت متحد ایستاده اند. نیروهای مسلح ، با تجربه و كارآزموده ‏آمده اند، فرماندهان مومن و مجرب دارند و با هوش اند و كار نظامی خودشان را خوب بلد هستند هم از نظر ‏صنعتی هم از نظر جنگی و هم از نظر برخورد با دشمن ، شناسایی و برخورد با دشمن . هر چه بیشتر ‏دشمن تلاش اطلاعاتی كرد، بیشتر خدا رعب قدرت ایران را در دلشان انداخت . این بازدارندگی است . ‏تهدید اگر تحقق نیافت به خاطر بازدارندگی بود. اما این بازدارندگی چیست ؟ نكته مهم همین جا است كه ‏بگوییم این بازدارندگی چیست ؟ در آیه شریفه قرآن قبل از این «ترجون من الله ما لایرجون » (نساء 104) ‏توضیح می دهد خدای متعال وضع دشمنان شما را می داند. وضع شما را هم می داند. اگر بحث علمی و ‏فن آوری باشد، ما هر چه پیشرفت كرده باشیم ، آمریكا هم علم و فن آوری را دارد، نیروی انسانی هم ‏دارد، آدم ها را هم دارد اما چه چیزی را ندارد؟ همین رجاء پیروزی و نصرت ، همین «ترجون من الله ما ‏لایرجون » را ندارد. اینها چه هستند؟ من فكر كردم كه ببینم این «ترجون من الله ما لایرجون » چه چیزی ‏است ؟ هر چه به ذهنم آمد نوشتم . می خواهم به اینها اشاره كنم .


اول چون آمادگی دشمن را گفتم ، آمادگی نیروهای خودمان را عرض می كنم ؛ آن چیزی كه خدا می گوید ‏مثل هم دارید؛ خوب ما رهبری فرمانده هوشمند و آگاه با تدابیر و فرامین به موقع را داریم ، فرزند پیامبر (ص ‏‏) و امام حسین (ع )، ما قرارگاه خاتم (ص ) تشكیل دادیم ، ما تحولات اساسی در ساختار نیروهای مسلح ‏به وجود آوردیم ، رهنامه (دكترین ) جدید نیروهای مسلح را برای مقابله با تهدید ناهمگون طراحی كردیم و ‏نقاط قوت و ضعف دشمن خودمان را شناسایی نموده و طرح ریزی كردیم . هم برای نقاط قوتش و هم برای ‏نقاط ضعفش . سلاح های مناسب طراحی شد و عملیات های مناسب طراحی كردیم ، مهندسی مناسب ‏پیش بینی كردیم و انجام می دهیم و نیروهای پدافند هوایی ، موشكی ، دریایی ، زمینی ، زیردریایی و ‏تجهیزات مدرن و ادوات جنگی ما، الحمدالله آماده است و مهم ترین محور هم تربیت نیروهای مومن ، با ‏انگیزه و شجاع ، كه در نیروهای مسلح داریم و ما چیزهایی داریم كه آنها ندارند. ما تقوی و ولایت الهی ‏داریم ، آنها ندارند. طاغوتی خودخواه و مغرور بر آنان حكم می راند، ما رهبر و فرمانده كل داریم كه نایب امام ‏زمان (ع ) است ، خدا با همه قدرت و عزتش پشتیبان او است . ما در مكتب مان اسوه ها را داریم . 


ولینصرن الله من ینصره ...» (7) (حج /40) چند بار تأكید در این بخش از آیه شریفه است «ل، ینصرن ، ‏تشدید » می گوید حتماً و به طور تأكید خدا كسانی را كه یاری اش كنند یاری می كند. یاری خدا چیست ؟ ‏خدمت به جمهوری اسلامی ، خدمت به امت ولی فقیه و پذیرش فرماندهی ولی فقیه «ان الله یدافع عن ‏الذین آمنوا» (8) (حج ـ 38) كه علامه در تفسیر می فرمایند: «ان الله یدافع عن الایمان » «ترجون من الله ما ‏لایرجون » ما به این چیزها امید داریم اینها تكیه گاه ما هستند، آنها این تكیه گاهها را ندارند..

خداوند، مومنین و جهاد..
خداوند مومنین را در جهاد كفایت می كند و خدای متعال در جنگ بدر به پیامبر(ص ) می فرماید: من رعب ‏شما را در دل آنها افكندم . یعنی خداوند می فرماید شما خدا را دارید ، او برای شما كافی است . از حضرت ‏امیر علیه السلام پرسیدند، چگونه شد كه شما در زمان رسول خدا (ص ) با هر قدرتی مواجه شدید او را ‏شكست دادید؟ فرمودند: با هر قدرتی مواجه شدم خداوند رعبی از من در دل آنها انداخت ، شكست ‏خوردند! ببینید حالا با مختصر آشنایی با آیات قرآن كریم با لحظاتی فكر كردن این قدر امیدواری و تكیه گاه و ‏حمایت از جانب خدای متعال را در كلام خدا در قرآن كریم دیده ام كه اینها همه اش واقعی است ، چون ‏پاسدار، ارتشی و بسیجی ایمانش واقعی ، یقینش واقعی است ، قرآن این طور سرباز می سازد. امام ‏زمان (ع ) این طور سرباز می سازد. سپاه بالله را امام سجاد (ع ) تعریف كردند می فرمایند: زمانی می ‏رسد كه منتظران ظهور امام زمان (ع ) آنچنانند كه به یقین آقا را می بینند. بنابر این ، این افراد منتظر امام ‏زمان علیه السلام هم مبلغ دین خدا هستند و هم شمشیر زن در راه خدا هستند. حالا می فهمید فلسفه ‏اداره فرهنگی سپاه و عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح چیست ؟ فلسفه اداره فرهنگی سپاه و عقیدتی ‏سیاسی ارتش این است كه تك تك پاسداران ،ارتشیان و بسیجیان رابه سلاح تبلیغ و فرماندهی و سلسله ‏مراتب مسلح كند. موظف اند كه ارتشیان ،پاسداران و بسیجیان را به سلاح آمادگی جسمانی ، روانی و ‏تجهیزات مناسب مسلح كنند .


امیدوارم توانسته باشم این (ترجون من الله ما لایرجون ) را كه كلام زیبای الهی است برای شما برسانم . ‏البته در محتوای این فضای معنوی و نیرو بخش باید بیاندیشیم . رهبر عزیز ما فرماندهی معظم كل قوا، امر ‏فرمودند كه به فرماندهان بگوئید كمی از وقتشان را برای فكر كردن بگذارند ، بخشی از وقتتان را برای فكر ‏كردن بگذارید. دوستان عزیز من به شما بگویم آن زمانی كه اسلام شعبه شعبه می شد به خاطر اینكه ‏اجازه نمی دادند كه امام عصر و صاحب اصل ولایت ،جامعه را اداره كند زیرا خلفای ظالم و جائر و بی سواد ‏نسبت به حكمت الهی و كم دین و یا بی دین بنی امیه و بنی عباس به نام جانشین رسول الله (ص ) ‏حاكم بودند . خوب ، معلوم بود دیگر مردم فرقه فرقه می شدند و آنها هم به فرقه فرقه شدن مردم دامن ‏می زدند. برای اینكه وحدت نكنند و قدرتی شده علیه ظلم بشورند همین بزرگان فقه اهل سنت ، همه آنها ‏از ولایت اهل بیت (علیهم السلام ) دفاع كردند، در زمان خلفاء و در مقاطعی شلاق خوردند و زندان رفتند. ‏به خاطر اظهار محبت اهل بیت علیهم السلام خود خلفا هم اخلاق و رفتار متفاوت نسبت به اهل بیت ‏علیهم السلام داشتند. معلوم است كه اختلاف درست می شود. یك نكته بسیار اساسی در سیر تحول ‏مكتب تشیع در بین فقهاء پیش آمده است .

 

ببینید، ائمه ـ علیهم السلام ـ همه مفسر اصلی قرآن و كلام ‏الهی هستند و اهل صدق هستند و حرفشان راست و درست است . در بین فقهاء و در بین كسانی كه ‏می خواستند مكتب را بعد از ائمه ـ علیهم السلام ـ مكتوب كنند تا به حد برسد ، یك اتفاق این بود و آن ‏اینكه یك عده گفتند قرآن و یك عده هم گفتند اخبار و روایات . ولی یك عده با تكیه بر كلام ائمه ـ علیهم ‏السلام ـ فرمودند كتاب خدا، روایات و عقل و حكمت . شیخ مفید از پایه گذاران حوزه علمیه در بغداد است ‏كه روی دو چیز تكیه می كند؛ زمانیكه خلیفه وقت می گوید اگر می خواهد حوزه علمیه مكتب علوی را دایر ‏كند. اجازه دارد، شیعه حوزه علمیه بزند منتها كتابشان را باید بدهند ما بررسی كنیم . ایشان كتاب را تهیه ‏می كند، ارائه می كند، اولش نوشته بوده قال رسول الله (ص ): «انا مدینه العلم و علی بابها» خلیفه گفت ‏‏: همین را پاك و حذف كند. برود درسش را بدهد حوزه را دایر كند . ایشان گفت : همه كتاب را، من از روی ‏همین نوشتم اصلاً مكتب ما این است كه رسول خدا(ص ) فرمودند: « انا مدینه العلم و علی بابها» . من ‏شهر علمم و علی دروازه این شهر، هر كس اراده علم دارد باید از باب علی (ع ) وارد شود.


بحث دوم كه دیگران را به جان ایشان انداختند، همین بحث اخباری و انواع و اقسام گروه هایی كه آن زمان ‏بود ، شیخ مفید فرمودند: نه ، ما عقل و حكمت را به عنوان ملاك تشخیص شیعه می دانیم . این را از این ‏باب نگفتم كه می خواهم تاریخ شیعه را تحلیل بكنم ، خواستم به شما بگویم كه فرمانده ارتش ،سپاه و ‏بسیج هستید. ببینید فرمان و تدبیر هست ، قانون وجود دارد، اساسنامه هست ، دستورالعمل عملیاتی ‏داریم ، دستورالعمل لجستیكی داریم . پیوست اطلاعاتی لازم است اما اینها كافی نیست ، عقل و حكمت ‏مبتنی بر تفكر و مشورت لازم است . امام علی (ع ) فرمودند: « و لا مظاهره اوثق من المشاوره » (نهج ‏البلاغه ص 488): هیچ پشتیبانی محكم تر و اطمینان بخش تر از مشاور نیست .


اصلاً حكمت در دین یعنی به كار بردن وسایل و روش های عقلی و علمی برای اجرای خوب احكام دین و ‏فرمان های فرماندهی كل قوا، خودتان را بی نیاز از مشورت ، بی نیاز از فكر كردن و تعقل كردن ندانید. عقل ‏، حكمت و مشورت را ضمیمه كارتان قرار بدهید. خوب ، شما فرمانده كه می شوید یك ستاد تشكیل می ‏دهید فوراً چهار- پنج معاون برای خودتان می گذارید. امام علی (ع ) می فرماید: بهترین معاون مشورت ‏است خیلی مهم است .

نیروی مسلح مقتدر
الحمدلله اقتدار نیروهای مسلح ، اقتدار ارتش ،سپاه و اقتدار رزمندگان اسلام و فدائیان ملت ایران امروز بر ‏دوستان و دشمن پوشیده نیست . منتها دشمنان ما گاهی یادشان می رود یا خودشان را به غفلت می ‏زنند . البته ممكن است یادشان برود، چون به واقع ، آنها در وجودشان گیرنده ای به نام دین و معنویت كه ‏ندارند؛ بنابر این دین و معنویت را اصلاً نمی شناسند. اثرش را هم نمی توانند بفهمند. بنابر این ، این كه ‏گاهی یادشان می رود و وصف اقتدار نیروی انقلاب اسلامی را فراموش می كنند ، به خاطر این است كه ‏گیرنده اش را ندارند خودشان می گویند « ‏RECEPTOR‏ »(ظرفیت پذیرش ) آن را ندارند، در نمی یابند كه ‏نیروی الهی چه از نظر عقلی و چه از نظر عملی و تجهیزاتی آماده باشد و آموزش دیده باشد و در كمین ‏باشد، یعنی چه ؟ برای همین هر چند گاهی ما یك رزمایش برگزار می كنیم . مگر این رزمایش ما چه بود؟ ‏رزمایش ما برای این بود، كه هر وقت صدتا موشك می سازند و صنایع دفاع ما می خواهد تحویل سپاه ‏بدهد، باید از هر نوعش یكی را آزمایش كنند، از هر صد تا یكی را شلیك كنند، ببینند جنس برای تحویل ‏مناسب است یا نیست یا باید نیروهای ما آموزش ببینند. خوب ، بالاخره جوانانی كه به نیروهای هوایی ، ‏موشكی و دریایی اضافه می شوند، باید با موشك ها و سیستم های جدیدی كه ساخته شده آموزش ‏ببینند. خوب ، ما یك رزمایش آموزشی و تحویل گیری لجستیك داشتیم . همه آنها دستپاچه شدند، ظرف ‏یك ساعت آمدند گفتند ما جنگ نداریم ، بگوئید به ایران كه ما جنگ نداریم ، مگر ما گفتیم كه جنگ داریم ؟ ‏ما هم جنگ نداریم . ما با هیچ كشوری در عالم جنگ نداریم حتی برای رژیم اشغالگر قدس ، برای رژیم ‏غاصب اسرائیل ما راه حل مردم سالارانه داریم ، راه حل جنگی نداریم .خوب ، یك ماه بود كه آنها رزمایش ‏‏600 كیلومتری راه انداختند از مرز اسرائیل تا عمق یونان با صدها هواپیما و امكانات سوختگیری در آسمان ؛ ‏تا شاید ما بترسیم كه دارند برای ما رزمایش اجرا می كنند. ما اهمیت ندادیم ، دائم گفتند. حالا هم كه ما ‏تست تحویل گیری موشك هایمان به آموزشی را انجام دادیم ، گفتند. این همان جواب رزمایش اسرائیل ‏بود، ما فهمیدیم . حالا بگویید به ایرانی ها ما جنگ نداریم . خوب ، ما از اولش جنگ نداشتیم . هم خودتان ‏بریدید، دوختید، هم می گوئید اندازه شد. خوب ، ما چه كار كنیم ؟


خدا را شكر می كنیم به خاطر نعمت انقلاب اسلامی ، نعمت رهبری ولایت فقیه ، نعمت حوزه های علمیه ‏، نعمت پیروی از اهل بیت ، نعمت دسترسی به فرزندان اهل بیت و نعمت وجود مبارك حضرت علی بن ‏موسی الرضا(ع ) در ایران كه همه آن چه داریم از بركات وجود آنهاست ‏‎.‎


منبع: صبح صادق شماره 377‏

با سلام خدمت تمام دوستان گرامی>>
تمامی وبلاگ ها و سایت هایی که در رابطه با بسیج فعالیت دارند و مایل به تبادل لینک هستند می توانند ما را با نام "بسیج فا " لینک کنند و به وسیله پیام خصوصی یا از طریق فرم تماس با ما در بالای وبلاگ سمت چپ ما را در جریان قرار داده تا لینک سایت یا وبلاگشون در این وبلاگ قرار بگیره
لطفا از روش دیگه ای برای تبادل لینک استفاده نکنید و خواهشا سوال دیگه ای در این رابطه نپرسید !!!
تمامی لینک ها بعد از بررسی و درستی اطلاعات در مدت کمتر از 48 ساعت در وبلاگ قرار می گیرند.
با تشکر

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا بسیجی هستید؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :