تبلیغات
وبلاگ بسیجیان - حجاب در جامعه هم‌اكنون با آسیب‌های جدی مواجه است

وبلاگ بسیجیان

بسیج لشگر مخلص خداست

ایونا – تهران
سرویس اجتماعی – حجاب

 

 


 

 

 

 

رییس سازمان بسیج خواهران گفت: هم‌اكنون حجاب در جامعه با آسیب‌های جدی از جمله القای باورهای غلط به مردم روبروست كه متاسفانه دیدگاه‌های نادرستی نیز، نظیر اینكه "حجاب موضوع شخصی است" در این زمینه مطرح می‌شود .

 

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران "ایونا" ، مینو اصلانی درباره نقش رسانه‌ها در ترویج حجاب در جامعه گفت:‌ رسانه‌ها تأثیرگذاری فوق‌العاده‌ای در این امر در سه حوزه دانش، بینش و كنش دارند و مجموعه رفتارهای اجتماعی و فرهنگ‌سازی مقوله حجاب را رقم می‌زنند .

وی اظهار داشت:‌ رسانه‌ها اعم از مكتوب و غیرمكتوب می‌توانند ذهن مخاطب را نسبت به باورهای اسلامی حجاب و عفاف حساس كنند و در مقابل حجم وسیع تبلیغات رسانه‌های غربی بر علیه حجاب فعالیت مؤثری را داشته باشند .

اصلانی تأكید كرد:‌ هرقدر كه رسانه‌ها حساسیت جامعه را نسبت به حجاب برانگیزند سلامت و امنیت اجتماعی جامعه ارتقا پیدا می‌كند و به نوعی پاسخی مناسب برای هجمه‌های دشمن است، همچنین رسانه‌ها باید حجاب و عفاف را توأمان بررسی و الگوسازی كنند .

رئیس سازمان بسیج خواهران گفت: آسیبی كه در حال حاضر در زمینه حجاب در جامعه مطرح شده القای این باور به جامعه است كه رعایت حجاب امری شخصی است و هر فرد به هر شكل و نحوی كه مناسب می‌داند می‌تواند در جامعه حضور پیدا كند .

وی تصریح كرد:‌ یكی از وظایف مهم رسانه‌ها ارزیابی نقش دولت درباره ترویج این پدیده اجتماعی است زیرا دولت اساساً بر مبنای اسلام نقش مستقیمی در ایجاد حجاب و عفاف در جامعه دارد .

اصلانی ادامه داد:‌ رسانه‌ها باید علت عدم رعایت حجاب را در جامعه بررسی كنند و با ارزیابی این موضوع دلایل بدحجابی برخی افراد را به دولت تذكر دهند زیرا رسانه‌ها چشم و گوش مردم و پل بین مردم و زمامداران حكومت اسلامی هستند كه باید موضوعاتی را كه در این باره مورد غفلت واقع شده‌ یادآوری كنند .

رئیس سازمان بسیج خواهران افزود: یكی از گام‌های مثبت در این زمینه توجه دولت به رعایت حجاب در ادارات دولتی است زیرا این دستگاه‌ها مربوط به نظام اسلامی هستند و باید قوانین اسلامی از جمله حجاب را كه نشانگر اولین لایه حكومت اسلامی است رعایت كنند تا كسی كه از بیرون وارد این سازمان‌های مرتبط با دولت می‌شود این امر را به خوبی مشاهده كند .

اصلانی ادامه داد: متأسفانه هم‌اكنون مردم از وضعیت ظاهری كاركنان دستگاه‌های دولتی در رابطه با رعایت حجاب راضی نیستند و به آن اعتراض دارند .

به گزارش ایونا ، وی با مثبت ارزیابی كردن اجرای طرح امنیت اجتماعی گفت: رسانه‌ها باید از ابعاد مختلف اثرات مثبت این طرح را ارزیابی كنند و نظرات مردم را نیز در‌باره اجرای آن انعكاس دهند .

اصلانی اضافه كرد: متأسفانه رسانه‌های دیداری كه نقش مؤثری‌تری از سایر رسانه‌ها در امر فرهنگ‌سازی حجاب دارند این وظیفه را به خوبی انجام نمی‌دهند كه نمونه آن را در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی شاهدیم .

وی با اشاره به اثرات مهم رعایت حجاب در حفظ حریم و كیان خانواده گفت:‌ اگر خواسته‌های مشروع و طبیعی افراد در خانواده تعریف شود و همه نیازهای افراد به خانواده‌ها معطوف گردد سلامت خانواده و نهایتاً جامعه را رقم می‌زند .

 

با سلام خدمت تمام دوستان گرامی>>
تمامی وبلاگ ها و سایت هایی که در رابطه با بسیج فعالیت دارند و مایل به تبادل لینک هستند می توانند ما را با نام "بسیج فا " لینک کنند و به وسیله پیام خصوصی یا از طریق فرم تماس با ما در بالای وبلاگ سمت چپ ما را در جریان قرار داده تا لینک سایت یا وبلاگشون در این وبلاگ قرار بگیره
لطفا از روش دیگه ای برای تبادل لینک استفاده نکنید و خواهشا سوال دیگه ای در این رابطه نپرسید !!!
تمامی لینک ها بعد از بررسی و درستی اطلاعات در مدت کمتر از 48 ساعت در وبلاگ قرار می گیرند.
با تشکر

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا بسیجی هستید؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :